Medikal Onkoloji

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümünde, güncel tıbbın tüm imkanlarından yararlanarak kanser hastalarına hizmet verilmektedir. Kanserli kişilerin tedavisi dışında, kanserden korunma, tarama ve erken tanıyı içeren sağlık hizmetleri de sunulmaktadır. Hastanemizdeki Medikal Onkoloji kanserin her aşamasını kapsamakta, kanser tanı ve tedavisinde, bilimsel veriler doğrultusunda multidisipliner yaklaşımla kişiye özel tedaviler planlanmaktadır.

Medikal Onkoloji Bölümünün uyguladığı kanser tedavi yöntemi kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesine yöneliktir. Cerrahi ve Radyoterapi (ışın tedavisi) ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Hastanemizde kemoterapi uygularken, tümörün türü ve hastanın özellikleri dikkate alınmaktadır. Kemoterapi uygulama nedenleri, tümörü tamamen yok ederek hastayı iyileştirmek, tümörün büyümesini durdurmak veya yavaşlatmak, yayılmasını engellemek ve neden olduğu belirtileri yok etmektir.
Kemoterapinin, cerrahi ve radyoterapi tedavileriyle birlikte, sırayla veya eş zamanlı olarak uygulandığı durumlar da vardır. Bunun amacı, ameliyat öncesinde tümörü küçültmek veya ameliyattan sonra yayılmasını önlemektir.

Poliklinik Lokasyonu
1. KatDoğu Blok
Poliklinikler Bölümü
Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon

Bölüm Doktorlarımız