Kampüsteki Fırsatlar

Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi; Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde tiyatro, konser, dans gibi kültürel etkinlikler düzenlenmekte, arzu eden herkese sanatın iyileştirici gücünden yararlanma fırsatı sunulmaktadır.

Büyük Kütüphane; 15,000 m2 kapalı alan üzerindeki devasa kompleks 1.000,000 adet açık raf sisteminde kitap kapasitesi, 150,000,000’den fazla elektronik dergi, 7000 DVD, 17 film izleme kabini ile dünya standartlarını adamıza taşımaktadır. 24 saat açık bu kompleksden herkes ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Bankalar; Kampüs içerisinde hastaneye yürüme mesafesinde yer alan yerli ve yabancı banka şubeleri ile ATM’lerden kişilere bankacılık işlemlerini gerçekleştirme fırsatı sunulmaktadır.

Herbaryum Müzesi; Dünya doğal kaynaklarının önemli bir bölümü olan bitki çeşitliliğini tanıtmak, araştırma ve öğretim hizmetlerine katkıda bulunmak amacı ile oluşturulan yurdumuzun tek bilimsel Herbaryum Merkezi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin doğal bitkilerinden ve endemik türlerinden 5200 bitki örneğini ziyaretçileri ile buluşturmaktadır.

Müzeler ve Sergi Salonları; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kültür ve sanat hayatına yeni bir boyut kazandırmayı hedeflemiş, ziyaretçilerinin kültürel-sanatsal birikimine layık olduğu kalıcı katkıyı sağlayacak İletişim Müzesi, Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi ve Herbaryum Merkezi ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve çeşitli fakültelerdeki sergi salonları kampüs hayatına zenginlik katmaktadır.

Günsel Araba Fabrikası; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli tek otomobili olma özelliğine sahip Günsel elektrikli araba fabrikasında, ziyaretçilere ilk üretim otomobillerle test sürüşü imkanı sunulmaktadır.

Marketler; Kampüs içerisinde yer alan marketlerde kişilerin tüm temel ihtiyaçlarına yönelik ürünler raflarda yerini almaktadır.

Restoran ve Kafeteryalar; Yöresel ve dünya mutfaklarını bünyesinde barındıran kampüs içerisinde çok sayıda restoran ve cafe yer almaktadır.

Dorana Rezidans; Hastaneye 1 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Dorana Rezidans, A La Carte restoranı, otel donanımı ve konforuna sahip geniş ve ferah odaları ile misafirlerine ev konforunda otel hizmeti sunmaktadır. Tedavi süreci uygun hasta ve hasta yakınlarına konaklama fırsatı sunulan Dorana Rezidans, sağlık hizmetlerine yakınlığı sayesinde ise hastalarda güven duygusu yaratmaktadır.

Spor Kulesi; 5600 m2 kapalı alana sahip Spor Kulesi pek çok branşta sportif faaliyete ev sahipliği yapmakta, her yaştan kişiye beslenme ve diyetetik dahil sağlıklı yaşam fırsatı sunulmaktadır. Çocuklar ve arzu eden kadınlar için özel bölümlerin de düşünüldüğü kulede, özel gereksinimli bireylere de özelleştirilmiş programlar uzman eğitmenler eşliğinde uygulanmaktadır.

Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu; 2700 metrekarelik alanı, 16 metre yüksekliği, 50 x 21 metrelik boyutu, 3100 ton su hacmi, merkezi ısıtma sistemi, 1000 kişilik seyirci kapasitesi, 3 , 5 , 7 ve 10 metrelik atlama kuleleri, modern iç donanım ve nezih Aqua Cafe’si ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk ve tek Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde yer almaktadır.