Hastanemiz

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, 2010 yılında, Avrupa standartları üzerinde, ileri teknoloji donanımlı 36 hizmet bölümü ile özel hastane anlayışında inşa edilmiştir.

Seçkin hekim kadrosu tarafından sunulan hizmetlerle, bir yandan Kıbrıs Türkleri’ni sağlık hizmeti alımı konusunda dışa bağımlılıktan kurtarmak, diğer yandan sağlık hizmeti almak için Kuzey Kıbrıs’a yurt dışından hasta gelmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Lefkoşa’da, Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde, 55,000 metre kare kapalı alana sahip olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, fonksiyonel olarak üç, dört ve dokuz katlı üç ana bloktan oluşmakta, 22’si VIP olmak üzere, 209 tek kişilik hasta odası, 8 ameliyathane, 30 yoğun bakım ve 17 yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Sağlıkla ilgili bütün testlerin yapılabileceği tahlil laboratuvarları, tanıda etkin rolü bulunan en gelişmiş görüntüleme cihazlarının bulunduğu Radyoloji Merkezi, özellikle kanser vakalarının teşhisi ve tedavisinde çok güçlü donanıma sahip Nükleer Tıp ve Radyoterapi Merkezi, tamamen dijitalize 84 adet doktor muayene odası ile poliklinik hizmetlerini en üst düzeyde ve güven ortamında hastalara sağlamaktadır.

Uluslararası standartlar ve ”Joint Commision International” (JCI) akreditasyon kriterlerine uygun olarak yapılan hastane, hastaların gerek medikal, gerekse diğer ihtiyaçlarını bu standart ve kriterlere paralel olarak sunmaktadır.

Hasta güvenliği ve hasta haklarının ön planda tutulduğu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, başta Kıbrıs ve Türkiye olmak üzere, İngiltere ile Dünya’nın çeşitli yerlerinde yaşayan Türkler ile uluslararası hastalara, medikal altyapısı, uzman kadroları ve ileri teknolojileri ile sağlık hizmetleri vermektedir.

Laboratuvar sonuçlarının, görüntüleme imajları ile doktor teşhis raporlarını içeren hasta dosyalarının tamamen elektronik ortamda tutulduğu ve bu dosyalara yetkilendirilmiş hekimlerin hastanenin her noktasından hatta Dünya’nın herhangi bir yerinden de erişebilmelerini sağlayan Laboratuvar (LIS) ve Radyoloji İşletim Sistemi (RIS) ile entegre Hastane İşletim Sistemine (HIS) sahip olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, bu kabiliyetleriyle Dünya’nın takdir edeceği özelliklere sahiptir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde, yurt dışından gelen hastalara ”Uluslararası Hasta Koordinasyon Merkezi” hizmet vermektedir. Bu merkez, yabancı hastaların Kuzey Kıbrıs’a ulaşımlarını, konaklamalarını, ülke içindeki tur ve transferlerini planlamanın yanında, hastanede kendi dillerinde iletişim kurmalarını sağlayarak, hastaların sağlıklarına kavuşmasının ardından da ülkelerine güvenle dönmelerini koordine etmektedir.

Kıbrıs’ta birçok yeniliği ve ilkleri gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Kıbrıs’ın en ileri teknolojiye (Rapid Arc teknolojisi) sahip ilk ve tek Radyoterapi Merkezi’ni, PET/CT, Rapidarc ve Brakiterapi cihazlarını, PACS donanımı, bütün testlerin yapılabildiği ve referans olacak laboratuvar imkanları ile ülkenin ilk ve tek ambulans özelliği de taşıyan özel jet uçağını hastalarının hizmetine sunmaktadır.

Kalp – Damar Cerrahisi, Tüp Bebek, Gastroenteroloji, Radyasyon Onkolojisi gibi bölümleri ile uluslararası platformlarda da adını duyuran Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Ortopedi, Plastik Cerrahi, Kadın ve Çocuk Sağlığı, Geriatri, Dermatoloji ile Radyoloji gibi branşlarda üstün hizmetler sunmakta, Meme Sağlığı Merkezi ve Sporcu Sağlığı Merkezi ile sağlık hizmetlerini hergün genişletmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, 2014 yılından beridir, kişisel bakım hizmetleri sunan merkezi Near Estetica’da ise, saç ekimi, dermapen, gençlik aşısı, dolgu, botoks, doublo ve lazer epilasyon hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca Hastanemiz bünyesinde, uluslararası sigara bıraktırma ağı olan IQS (I QUIT SMOKING) yönteminin uygulandığı Sigara Bırakma Merkezi de mevcuttur.

Dünyanın her yerinden hasta kabul eden Hastanemiz, toplum sağlığına verdiği önemle, Lefkoşa dışında Girne, Yeniboğaziçi, Güzelyurt ve Bafra'da da bölge halklarına sağlık hizmetleri vermektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tıp ve insanlık değerlerine bağlılığı, hizmet kalitesindeki üstün performansı ve yönetim kalitesinden dolayı bir çok uluslararası prestijli ödül ile onurlandırılmıştır.

Hastanemiz, Almanya merkezli akreditasyon kuruluşu TEMOS International'a akreditedir.

Ödüller:

 • Avrupa Topluluğu En İyi Uygulama Ödülü, 2013, Viyana
 • Beş Büyük Kıtada Kalite ve Mükemmellik ödülü, 2013, Cenova
 • Amerikan Sağlık Kongresinden ‘Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülü’, 2013, Las Vegas
 • WORLDCOB Kurumsal Mükemmellik Ödülü, 2013, Dubai
 • Uluslararası Socrates Ödülü, 2013, Montrö
 • En İyi Üniversite Altın Ödülü, 2013, Montrö
 • Kalite ve İşletme Prestiji Altın Ödülü, 2013, Roma
 • Avrupa Uluslararası Arch Altın Kalite Ödülü, 2014, Frankfurt
 • Avrupa Kalite Ödülü, 2014, İtalya

Olanaklar:

 • Televizyon
 • Kafe
 • Restoran
 • Wi-Fi
 • Otopark
 • Güvenlik

Prof. Dr. Salih Müjdat BALKAN
BAŞHEKİM