Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Helsinki’de Katıldığı İskandinav Sağlık Turizmi Zirvesi’nde KKTC’nin Sağlık Turizmi Potansiyelini ve Sunduğu Kaliteli Hizmet Anlayışını Avrupa’ya Tanıttı


Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Helsinki’de gerçekleştirilen 1. İskandinav Sağlık Turizmi Zirvesi’nde KKTC’yi temsil ederek, ülkenin sahip olduğu sağlık turizmi potansiyelini ve sunduğu kaliteli hizmet anlayışını Avrupa’ya tanıttı.

KiwiMedi Events tarafından düzenlenen 1. İskandinav Sağlık Turizmi Zirvesi, sağlık sektöründe dünyanın önemli kurumlarının yanı sıra, sağlık profesyonellerini ve sağlık turizmi acentelerini bir araya getirdi. Sektöre yön veren güncel konular ve sektörün geleceğine dair öngörülerin paylaşıldığı zirvede, sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren firmalar arasındaki iş birliği olanaklarını geliştirmek için B2B (business-to-business) toplantıları da düzenlendi.

1. İskandinav Sağlık Turizmi Zirvesi’nde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni Kalite Koordinatörü Burcu Süerdem, Uluslararası Hasta Ofisi Uzmanı Damla Demirci İpar ve Pazarlama İletişimi ve Hasta Kabul Hizmetleri Müdürü Feyza Akıner Bundak temsil etti.

Son teknoloji donanımı ve alanlarının en önemli isimlerinden oluşan hekim kadrosu ile hizmet veren Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Eylül 2023’te TEMOS akreditasyonunu almaya hak kazanmıştı. Zirvede, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni akredite eden Temos International GmbH’nin CEO’su Dr. Claudia Mika da yer aldı.

Helsinki’de, sağlık sektörünün tüm paydaşları bir araya geldi!

Dünya genelinde sağlık profesyonellerini ve kurumları bir araya getiren zirveye; estetik ve rekonstrüktif cerrahi, bariatrik cerrahi ve onkoloji klinikleri, tüp bebek merkezleri, yaşlı bakım merkezleri ve yaşam merkezleri, engelli ve geriatri merkezleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri ile sağlık turizmi acenteleri ve oteller katıldı.

Aynı zamanda; sağlık turizmi alanında güncel konuların tartışılması, sektöre yönelik yeniliklerin paylaşılması ve uluslararası iş birliklerinin artırılması hedefi ile düzenlenen zirvede; sağlık turizmi yöneticileri, seyahat acenteleri, devlet yetkilileri ve sektör liderleri de bir araya gelerek sektördeki en son trendleri ve iş birliği fırsatlarını değerlendirme imkanı buldu.

Prof. Dr. Salih Müjdat Balkan: “Bu tür uluslararası etkinlikler, sektördeki gelişmeleri takip etmek ve uluslararası iş birliklerini güçlendirmek adına büyük bir fırsat sunuyor.”

Helsinki’de gerçekleştirilen İskandinav Sağlık Turizmi Zirvesine katılarak, KKTC’nin sağlık turizmi potansiyelini ve sundukları kaliteli hizmet anlayışını Avrupa’ya tanıtmayı hedeflediklerini söyleyen Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Salih Müjdat Balkan, bu tür uluslararası etkinliklerin, ülkeler arasında sağlık hizmetlerinin paylaşılması ve iş birliği olanaklarının artırılması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin son teknoloji donanımı ve alanında uzman hekim kadrosuyla uluslararası standartlarda hizmet verdiğini vurgulayan Prof. Dr. Balkan, TEMOS akreditasyonunu alarak bu standartları resmi olarak tescillediklerini hatırlattı. Prof. Dr.Salih Müjdat Balkan, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin bu başarısının, uluslararası alanda tanınırlığı artırarak KKTC’nin sağlık turizmi alanındaki potansiyelini daha da yükselttiğini belirtti.

İskandinav Sağlık Turizmi Zirvesi’nde sağlık sektörünün tüm paydaşlarının bir araya geldiğini de söyleyen Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Salih Müjdat Balkan, “Bu tür uluslararası etkinlikler, sektördeki gelişmeleri takip etmek ve uluslararası iş birliklerini güçlendirmek adına büyük bir fırsat sunuyor” ifadesini kullandı.