Online Doktor Görüşmesi Randevu Talebi

Online Doktor Görüşmesi Randevu Talep Formu

Telefon numaranızı bizimle paylaşın, online doktor görüşmesi işlemleriniz için size ulaşalım.

“Online Doktor Görüşmesi” ile bulunduğunuz her yerden, alanında uzman tüm branş hekimlerimizden randevu alıp, görüntülü görüşme hizmeti alabilirsiniz. Randevu işlemlerinizi başlatmak için Online Doktor Görüşmesi Randevu Talep Formu’nu doldurmanız gerekir.

Online Doktor Görüşmesi kapsamında doktorlarımızla tüm tanı ve tedavi süreçlerinizi karşılıklı konuşabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma:

  • Görüntülü randevu için randevu saatinde, Google Chrome tarayıcısı yüklü Windows işletim sistemli bir masaüstü veya notebook bilgisayar ya da (iPhone 6 ve üstü ya da Android 6 ve üstü işletim sistemli) bir akıllı telefonunuz bulunmalıdır. Size göndereceğimiz görüşme davet linkini randevu saatinde tıklayarak doktorunuz ile görüşebilirsiniz.
  • Mesai saati dışında oluşturduğunuz randevu talepleriniz için, takip eden günün mesai saati içinde [08:00-17:00] dönüş / arama sağlanmaktadır.
Sık Sorulan Sorular
1) Online doktor görüşmesi nedir?

Online doktor görüşmesi, hastaneye gidemediğiniz durumlarda, bulunduğunuz yerden randevu alarak, hastanemizden online muayene hizmeti almaya yöneliktir. Görüntülü görüşme ile doktor muayenesi, sağlık kontrolü ya da gerekli durumlarda tanı ve tetkik işlemleri için bilgi ve yönlendirme alabilmenize imkan sağlar.

2) Online doktor görüşmesinden kimler yararlanabilir?

Online doktor görüşmesi hizmeti, doktor muayenesi ya da tedavi ihtiyacı olan, ancak hastaneye gidemeyen ya da gitmeyi tercih etmeyen hastalarımız için geliştirilmiştir. Yurtiçi ya da yurtdışındaki hastalar, doktorlarımız ile görüntülü görüşme yaparak, acil sağlık hizmetine ihtiyaçları olup olmadığı, takipli hasta ise sağlık durumlarının seyri ya da ikinci görüş konusunda profesyonel destek alabilirler.

3) Online doktor görüşmesi için nasıl başvuru yapılır?

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi kurumsal web sitesi neareasthospital.com adresinde yer alan Online Hizmetler bölümünden, Online Doktor Görüşmesi sekmesini tıklayın. Daha sonra “Online Doktor Görüşmesi Randevu Talep Formu”nu doldurun.  Çağrı merkezi temsilcimiz sizi arayıp randevunuzu oluşturacaktır.

4) Online Doktor Görüşmesi ücretleri ne kadardır?

Çağrı merkezi temsilci tarafından randevunuzun oluşturulması aşamasında online doktor görüşmesi hizmeti ücret bilgisi sizinle paylaşılacaktır.

5) Online Doktor Görüşmesi hizmeti için nasıl ödeme yapabilirim?

Hastanemiz çağrı merkezi temsilcisi tarafından randevunuz oluşturulduktan sonra, Online Doktor Görüşmesi Randevu Talep Formu sayfasındaki Ödeme İşlemleri butonuna tıklayarak, kredi kartı ile ödemenizi kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ödemenizi en geç randevu tarihinden bir gün önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

6) Online doktor görüşmesi için fatura alabilir miyim?

Online doktor görüşmesi hizmetine ilişkin fatura görüntüsü, dijital ortamda, cep telefonunuza ya da e-posta adresinize gönderilmektedir.

7) Online doktor görüşmesi nasıl gerçekleşir?

Randevu tarihinden bir gün önce poliklinik danışmanımız sizinle iletişime geçerek, doktorunuz ile iletişim kuracağınız görüşme linkini e-posta adesinize ya da hastanemiz işletim sistemindeki kayıtlı telefon numaranıza gönderir. Online doktor görüşmesi hizmeti için randevu saati öncesi, görüşme yapacağınız cihaza, Google Meets uygulamasını indirmeniz ve giriş yapmanız gerekmektedir. Bildirim ayarlarınızın açık olduğundan emin olun. Doktorunuz sizi görüntülü olarak aradığında bildirim alacaksınız. Görüntülü görüşmeye katılmak için gelen bildirimin üzerine parmağınızla dokunun, ardından çıkan çağrı ekranından yeşil cevapla butonunu tıklayın.

8) Online doktor görüşmesi ne kadar sürer?

Görüşme birçok branş için 20 dakika sürer. Bazı özel branşlarda (Psikiyatri vb.) ise 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir.

9) Online Doktor Görüşmesi kapsamında hekim reçete yazabilir mi?

Görüşme birçok branş için 20 dakika sürer. Bazı özel branşlarda (Psikiyatri vb.) ise 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir.

10) Randevu iptali durumunda ücret iadesi yapılır mı?

Online doktor görüşmesi randevunuz, randevu saatinden 2 saat öncesine kadar, herhangi bir ek bedel yansıtılmadan iptal edilebilir, değiştirilebilir. Randevu iptal ve değişiklik işlemleriniz için +90 392 444 0 535 numaralı çağrı merkezimizi aramanız gerekmektedir.

 

Online doktor görüşmesi randevunuzu belirtilen süreye uygun şekilde iptal etmeniz halinde, ödenen hizmet bedeli, 4-6 iş günü içerisinde (banka kaynaklı bu sürede değişiklik olabilir), tarafımıza bildirdiğiniz hesap numaranıza iade edilir.

11) Online Doktor Görüşmesi hizmetinde özel sağlık sigortası veya diğer kurum anlaşmaları geçerli mi?

Özel sağlık sigortaları ve diğer kurum anlaşmaları, Online Doktor Görüşmesi hizmeti kapsamında geçerli değildir.

12) Online Doktor Görüşmesi için nasıl bir cihaz gereklidir?

Görüntülü muayene için Android veya IOS işletim sistemine sahip ön kamerası olan akıllı telefona veya tablete sahip olmanız yeterlidir. Randevunuz oluşturulduktan ve ödemenizi gerçekleştirdikten sonra randevu tarihinden bir gün önce e-posta adresinize ya da gsm hattınıza whatsapp üzerinden gelecek linke tıklayarak görüşmeyi başlatabilirsiniz.

13) Randevu saatinde hazır bulunmaz isem ne olur?
  • Randevu saatinde hazır bulunmaz isem ne olur?
14) Online doktor görüşmesinde doktorunuz sizi aramazsa ne olur?

Online doktor görüşmesi için randevularınız doktorlarımızın ilgili tarih/saat dilimindeki müsaitliklerine göre verilir. Bazı özel durumlarda (doktorun planlı olmayan bir ameliyata çağrılması ya da ameliyat süresinin uzaması, vb.) doktorunuz randevu saatinde görüşmeye katılamayabilir. Bu durumda randevunuz ileri bir tarihe ücretsiz olarak ertelenir. Yeni randevu oluşturulması için hastanemiz çağrı merkezi temsilcisi/hasta kabul hizmetleri çalışanı sizinle iletişime geçecektir.

15) Online doktor görüşmesi, görüşme sırasında teknik bir sorun (şarjın bitmesi, internetin kesilmesi) nedeniyle yarıda sonlanırsa, görüşme başka bir zamanda tekrar devam eder mi?

Doktorumuzun müsait olduğu ilk fırsatta görüşmeniz devam ettirilir. Bu konuda hasta kabul hizmetleri çalışanımız sizinle yeniden iletişime geçerek, sizi bilgilendirecektir.

16) Hangi branş ve doktorlardan online doktor görüşme hizmeti alabilirim?

Tüm branşlardaki doktorlarımız tarafından bu hizmet verilmektedir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

17) Online doktor görüşmesi hizmetinden hangi saatler arasında yararlanılabilir?

Hafta içi 08:40 - 16:40 saatleri arasında, tüm branşlarda, online doktor görüşmesi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

18) Online doktor görüşme saatinde değişiklik yapabilir miyim?

Randevu saatinden 2 saat öncesine kadar çağrı merkezimizi arayarak randevu tarihi ve saatini ileri bir tarihe erteleyebilirsiniz. Erteleme işlemi yapılmayan randevular gerçekleşmiş kabul edilerek ücret iadesi yapılmamaktadır. Randevu saatinizde hazır olarak çağrıya cevap veremezseniz, ücret iadesi yapılmaksızın randevunuz iptal edilir.

19) Online doktor görüşmesi sonrasında hastaneye gelmek zorunda mıyım?

Yapılan görüntülü görüşme yasal ve deontolojik kurallara bağlı olarak gerçekleştirilecek olup, doktorunuzun ihtiyaç görmesi halinde fiziksel muayeneye davet edilebilirsiniz.