Kalp Yetmezliği Merkezi


Toplumun Kalp Hastalıkları ile İlgili Farkındalığını Artırmak, Hastalara Bütünsel Tedavi İmkanları Sunmak ve Gelecekteki Uygulamalarla ilgili Bilinçlendirilmesini Sağlamak Amacıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi İşbirliğinde Kurulan “İleri Kalp Yetmezliği Merkezi”, İleri Evre Kalp Yetersizliği Olan Hastalara Hizmet Vermektedir.

İleri Kalp Yetmezliği Merkezi’nde uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde, ileri kalp yetmezliği saptanan hastaların takipleri gerçekleştirilmektedir.

Kalp yetersizliği, yaşamı tehdit eden global bir halk sağlığı sorunu olup, ülkemizde ve dünyada kalp hastalıklarından ölümler 1.inci sırada yer almaktadır. İleri evre kalp yetersizliği olan hastaların yaşam kalitesinin arttırılması ve yaşam süresinin uzatılması temelinde düzenli takip ve ilaç tedavileri yer almaktadır.

İleri Kalp Yetmezliği Merkezi’nde, hastalığın seyrinde kötüleşmenin önlenmesi için hastalarının doktoru ile tedavi seçeneklerini düzenli ve ayrıntılı olarak görüşmesine, yaşam tarzında yapacakları değişiklikler konusunda alacakları eğitimlerle bilinçlenmelerine olanak sağlanmaktadır.

Düzenli olarak takip edildikleri İleri Kalp Yetmezliği Merkezi’nde, ilaç tedavilerinin yanı sıra kalp kapağı ve kalp damar hastalıkları gibi ek cerrahi tedavi seçenekleri açısından da değerlendirilen hastaların kalp sağlığının, nakil aşamasına gelmeden kontrol altında tutulması hedeflenmektedir.

Poliklinik Lokasyonu
2. KatDoğu Blok
Poliklinikler Bölümü
Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon