Kalp Nakil Merkezi

Türkiye Dahil, Hiçbir Ülkede Kalp Nakli Şansı Bulunmayan KKTC Vatandaşı Son Dönem Kalp Yetmezliği Hastaları, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kalp Nakil Merkezi’nde, Kalp Nakli Olabilmektedir.
İnsan hücre, doku ve organ nakli ile ilgili kuralları düzenleyen yasa uyarınca rushatlandırılan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kalp Nakil Merkezi’nde, uluslararası standartların tümü sağlanmıştır. Uygun donör bulunması halinde son dönem kalp yetmezliği olan hastaların kalp nakilleri gerçekleştirilebilmektedir.

Hizmete girdiği 20 Temmuz 2010 tarihinden itibaren, nitelikli sağlık hizmetlerini, hiçbir ödün vermeksizin, uluslararası standartlarda, multidisipliner bir yaklaşım anlayışı ile sunmaya devam eden Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde, kalp nakline ilişkin süreçler uluslararası standartlara ve KKTC Organ Nakli Yasasına uygun olarak yürütülmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi KKTC’de kalp nakli konusunda rushatlandırılan ilk ve tek özel hastanedir. Kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde KKTC’nin önde gelen referans merkezlerinden biri olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, doku ve organ nakli konusunda geniş ve deneyimli bir ekibe sahiptir. Kalp yetmezliğinin tanı ve tedavisi konusunda multidisipliner bir yaklaşım benimsenmiştir.

Kalp nakil cerrahları ve kardiyologları, göğüs hastalıkları, psikiyatri, patalog, anestezi, enfeksiyon hastalıkları ve yoğun bakım uzmanları ile organ nakli hemşireleri, fizyoterapistler ve diyetisyenlerin yer aldığı kalp nakil ekibi, hayata yeniden başlayacak hastalara gerekli desteği sunmak için çalışmaktadır.

Kalp Nakil Merkezi ekibinin biraraya geldiği konseylerde değerlendirilen ve kalp nakline uygun bulunan hastalar, kalp nakli bekleme listesine alınmakta, bekleme listeleri ise periyodlar halinde KKTC Sağlık Bakanlığı Koordinasyon Kurulu’na bildirilmektedir. KKTC Sağlık Bakanlığı Koordinasyon Kurulu’na bildirilen tüm hastalar aynı zamanda ulusal veri tabanına da işlenmektedir.

Poliklinik Lokasyonu
2. KatDoğu Blok
Poliklinikler Bölümü
Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon