Yoğun Bakım Üniteleri

Hayati açıdan kritik durumda kabul edilen hastalara sağladığı yaşam desteği bakımından büyük öneme sahip yoğun bakım ünitelerinde, donanımlı alt yapı, ileri teknoloji cihazlar, alanında eğitimli sağlık çalışanları tarafından hizmet sunulmaktadır.

Tüm tıbbi branşların, her türlü tahlile imkan sağlayan tam donanımlı laboratuvarların ve tıbbi görüntüleme merkezinin kesintisiz destek verdiği yoğun bakım ünitelerinde, hastalarımıza yaşam desteği ve üst düzey tedavi hizmetleri sağlanmaktadır.

İhtiyaç durumunda, anında ve etkin müdahalelerin gerçekleştirilebildiği yoğun bakım ünitelerinde hastalar bire bir yoğun bakım uzman doktoru ve ekiplerinin takibinde olup, günün her saatinde diğer branş hekimlerinden de tedavi desteği almaktadır.

Merkezi iklimlendirme, enfeksiyon oluşumunu engelleyen hepafiltre, taşınabilir ve merkezi aspiratör sistemleri ile hasta başı monitörleri, yapay solunum cihazları, kan gazı cihazı, ekokardiyografi ve ultrason cihazı ile diyaliz makinesinin yer aldığı yoğun bakım ünitelerinde, hasta bakımı ve konforu için yatak ısıtıcı ve havalı yataklar kullanılmaktadır.

Hastanemizde hastaların yaş ve sağlık sorunlarına göre ayrıştırılmış 4 yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

  • Genel Yoğun Bakım Ünitesi
  • Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi
  • Kardiyoloji Yoğun Bakım Ünitesi
  • Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi