Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilimdalı, estetik cerrahi, rekonstrüktif cerrahi,lazer ve yara tedavisi bölümlerinden oluşmaktadır. Bölümde uygulanan estetik cerrahi ve girişimlerinde, vücudun farklı bölümlerinin yeniden şekillendirilmesi gerçekleştirilmektedir.

Rekonstrüktif Cerrahi ameliyat ve girişimleri, travma, kanser, enfeksiyon ya da doğumsal yapı bozuklukları gibi nedenlerle normalliğini yitirmiş organ ve dokuların yeniden yapılanması ve işlevlerini kazanması amaçlamaktadır.

Bazı ameliyatlar ise hem rekonstrüktif hem de estetik amaçlı olabilmektedir. Kanser nedeniyle alınan bir memenin yeniden yapılmasından sonra diğer memenin uyum amacıyla yukarı kaldırılması ya da küçültülmesi bu duruma iyi bir örnektir.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahide, ameliyatlara ek olarak cerrahi olmayan birçok yardımcı tedavi yönteminden de yararlanılmaktadır. Bunlara örnek olarak, kılcal damarların ve istenmeyen kılların tedavisinde kullanılan lazer teknikleri ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılan dolgu ve yağ enjeksiyonları vb. sayılabilir.


Plastik cerrahide her hastanın problemi, beklentileri, tedavi seçenekleri, riskleri ve sonuçları farklıdır. Bu nedenle Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde, bir girişime karar verilmeden önce, kişinin doktoruyla konuşarak tüm sorularına açıklık getirilmesi sağlanmaktadır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilimdalı’nda Uygulanan Ameliyat ve Girişimler
Yağ emme (liposuction), karın germe (abdominoplasti), yüz-boyun-alın germe, meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültme, meme rekonstrüksiyonu, burun estetiği (rinoplasti), alt ve üst göz kapağı estetiği (blefaroplasti), yüz protezleri, kırışıklık tedavisi, dolgu ve yağ enjeksiyonları, botoks enjeksiyonu, kimyasal cilt yenilenmesi (chemical peeling), mekanik cilt yenilenmesi (dermabrazyon), dış kulak estetiği (otoplasti), el cerrahisi, deri kanserleri, kılcal damar tedavisi, lazerle epilasyon, yara tedavisi.

Poliklinik Lokasyonu
2. KatDoğu Blok
Poliklinikler Bölümü
Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon

Bölüm Doktorlarımız