Kasım 2014’ten bu yana, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, güzellik ve estetik merkezi olarak hizmet veren Near Estetica’da, yüksek kalitede, modern ve yenilikçi tedaviler, hasta memnuniyetini gözeten uzman kadro tarafından sunulmaktadır.

Near Estetica’nın teknolojik donanımlı, hijyenik, konforlu ve modern ortamında sunulan profesyonel hizmetlerle, hastaların kendilerini iyi ve özel hissetmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Near Estetica’da Sunulmakta Uygulamalar;

nearestetica-doublo

  • Doublo (Yüksek Fokuslu Ultrason): Doublo tedavisi, hedeflenen uygulama bölgelerinde, cildin altına odaklanmış yüksek frekanslı ultrasound dalgalarının ulaştırılması ve kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmasıyla gerçekleştirilir. İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.  Cerrahi operasyona gerek kalmadan, ağrısız, acısız, sarkmış cilt ve dokular yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde toparlanır, kınşıklıklar azalır, yanma, pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan, her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır. Doublo ile cilt gençleştirme ve germe tedavisi, yüz ovalitesi kaybında, çene çizgisinde bozulma ve sarkmalarda, yanaklarda, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacı ile boyunda, kaş kaldırmak amacı ile kaş-alın bölgesinde, göz dışı ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresinde, kol içi sarkmalarında, iç – dış bacak bölgesindeki düşüşlerde ve karın bölgesindeki gevşek dokunun toparlanmasında endikedir.

 

 

 

nearestetica-dermapen

  • Dermapen: Cildi sıkılaştırma, toparlama, gençleştirme, akne skarları ve yaraları iyileştirme, kırışık ve çizgileri azaltma, genişlemiş gözenekleri küçültme tedavisi olarak uygulanan Dermapen’de cildi dik açıyla delen çoklu iğneler kullanılır. Bu sayede verdiği minimal epidermal hasarla daha güvenli ve etkin cilt gençleştirme sağlanır. Dermapen’in otomatik titreşim fonksiyonu uygulamada konfor sağlarken, acıyı azaltır. Dermapen en az fraksiyonel lazerler, IPL, lazer cilt yenileme ve kimyasal peelingler kadar etkilidir.

 

 

 

 

 

nearestetica-dolgu

  • Dolgu: Çeşitli sebepler ile oluşmuş derin kırışıklıkları ve hacim kaybı olan bölgeleri doldurmak için yapılan bir estetik uygulamadır. Dolgu maddesinin içeriğinde vitaminler ve asitler vardır. Dolgu etkisini sağlayan en önemli madde ise dolgu ve kolajen üretimi özelliği taşıyan hyalüronik asittir.

 

 

 

 

 

 

nearestetica-genclik-asısı

  • Gençlik Aşısı: Gençlik Aşısı tedavisi, cildin belirli bölümlerinde, stres, çevresel faktörler, düzensiz beslenme ve sigara içmeye bağlı durumlardan dolayı, zamanla azalan hyalüronik asit miktarını arttırarak, sağlıklı ve doğal bir görünümü geri kazandırmak amacıyla gerçekleştirilir. Cilt renginin değişmesi, dolgunluğunun azalarak sağlıklı görünümünü kaybetmesi sonrasında ince kırışıklıklar belirgin hale gelmektedir.  Hyalüronik asit molekülünün sinerjisi ile oluşturulan gençlik aşısı sayesinde siz de canlı ve genç bir cilde, yapısal özelliğinin katmış olduğu elastikiyet sayesinde son derece doğal bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

nearestetica-botoks-1

  • Botoks: Botoks (Botulinum toksini), “Clostridium botulinum” adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salgılanmasını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı kaslar ya da organlar arasındaki iletimi
    durdurarak etki gösterir.  Yüzde, özellikle alın bölgesi ve kaşlar arasında çizgiler oluşmasına neden olan mimik kaslarının kasılmasını önler. Botoks, kas dokusuna ya da başka bir dokuya zarar vermez. Sadece kasın kasılması için gereken sinyalin kasa ulaşmasını önler.

 

 

 

 

 

  • Fue Yöntemi ile Saç Ekimi: FUE kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir. Saç ekiminin, eski bir yöntem olan FUT’ta olduğu gibi bloklar halinde değil, tek tek alındığını tanımlamaktadır. Saç ekimi işlemi, saç köklerinin ense veya vücuttan 0.7-0.8 mm çaplı özel iğneler yardımı ile 1’li, 2’li 3’lü ve 4’lü kökler halinde alınıp, saç açıklığı olan bölgelerde açılan kanallara tek tek ekilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Saç ekimi tıbbi bir uygulama olduğundan mutlaka hastane ortamında, tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. İşlem öncesinde kişiler genel sağlık anlamında mini bir check-up işlemine tabi tutulur. Bu standartlar hem işlemin başarısının hem de işlem yapılan kişinin sağlığının garantisidir.

 

  • Lazer Epilasyon ve Diğer Lazer Uygulamaları: Near Estetica’da Alexandrite (755 nm dalga boyuna sahip) ve Ndyag (1064 nm dalga boyuna sahip) özellikli lazer cihazları, cihaz soğutucu ile birlikte kullanılmaktadır.Soğutucu yanık riskini ve ağrı hissini en aza indirgemektedir. Her iki program ile kişinin kıl tipine, rengine göre dozlar kullanılmakta ve kişiye özel dozlarla epilasyon yapılabilmektedir. Cihazın Ndyag özelliği sayesinde vücuttaki ince kıllar, ince varisler, yüzdeki ince damarlar da tedavi edilebilmektedir.